MEGA BRİTANYA TURU
10 GECE 11 GÜN
TÜRK HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ – DÖNÜŞ
ŞEHİR MERKEZİNE YAKIN OTELLERDE KONAKLAMA

 

1. Gün: İstanbul - Edinburgh

İstanbul İGA havalimanında tatilinburada.com kontuarı önünde buluşma. TK 1345 sefer sayılı uçak ile saat 12.35 ’de Edinburgh’a hareket. Saat 15.00 de Edinburg'a  varış. Pasaport işlemleri sonrası özel aracımıza transfer. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan bu büyüleyici  şehri yakından tanıyacağımız  turumuzda;  Princess Street, Royal Mile, St. Giles Katedrali göreceğimiz yerler arasında.  Turdan sonra  otelimize yerleşme.  Serbest zaman. Geceleme Edinburgh’da.


2. Gün: Edinburgh

Sabah alacağımız kahvaltının ardından,  Rehberimiz eşliginde ilk once  Britanya kraliyet ailesinin İskoçya’daki resmi ikametgahı olan Holyrood Sarayı (Holyrood Palace),  ziyarteimiz var. Saray, 16. yüzyıldan bu yana resmi davetlere ve törenlere ev sahipliği yapıyor. Royal Mile’nin güney kısmında yer alan halka açık saraydır,Daha sonra,  Edinburgh’un nefis manzarasını sunan şehre hakim konumdaki Edinburgh Kalesi'ni görecegiz. Ögleden sonra serbest zaman. Geceleme Edinburg’da. 


3. Gün: Edindurg- İskoçya- Higland- İnvernes

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Kuzey İskoçya’ya doğru yol alıyoruz. Ünlü film Cesur Yürek (Braveheart) filminde konusu geçen Stirling Kalesi'ni yol güzergahımızda görecek ve bilgi alacağız. Aberfoyle ve Trossachs bölgesini gezeceksiniz. Kraliçe Elizabeth ormanları içinden geçecek, bazı küçük göller göreceğiz. İskoç Göller bölgesinin en güzel gölü olan Lemond Gölü etrafında 
dolaşırken göreceğiniz manzaralara hayran kalacaksınız. Highland bölgesinden geçerek Kuzey Denizi kıyısındaki Invernes kasabasına kadar doğa bize güzel surprizler hazirlayacak. Inverness; yerel idare bakımından Birleşik Krallık İskoçya ülkesinin ''Highlands'' bölgesinin merkezidir. Coğrafya görüşüyle de İskoçya'nın en kuzey engebeli kısmıdır. Turistik olarak  kalesi ve St. Andrew Kilisesi vardır. Otelimize yerleşme. Geceleme. 


4. Gün: İnvernes- Glasgow

Sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız, içinde bir canavarin yasadigina inanilan Ness Gölü. Loch Ness, İskoçya'nın Highlands bölgesinde yer alan bir vadi set gölüdür. Oldukça derin ve geniş olan Loch Ness, deniz seviyesinden 15.8 metre yukarıdadır. 5 adet beslendiği nehir kahverengi suları ve güzel manzaralarının yanında gölü bu kadar ünlü yapan şey "Loch Ness Canavarı" efsanesidir. Kısaca Nessie olarak da bilinen canavarın varlığına bilimsel bir kanıt, yapılan birçok aramaya rağmen bulunamamıştır. İnananları, aramalar sırasında canavarın gölün derinliklerindeki mağaralara saklandığını ve çamurlu sular yüzünden görülemediğini iddia ederler. Göllerin prensesi lakapli Lemond gölü ve ulusal parklar Trossachs ve Cairngorm size unutamayacaginiz anlar yasatacak. Glasgow bugünkü son ziyaret noktamiz. Öğleden sonra Glasgow'a varıyoruz. Glasgow şehir turumuzu yapıyor ve ünlü George meydanında durup, yürüyerek yaklaşık 30 dakikalık küçük bir gezinti yapıyoruz. Modern mimarinin kurucularından olan Mackintosh'un Willow Tea Room'unu görmeye çalışacağız. Burada güzel bir çay içebilirsiniz. Turumuz sonrası konaklama Glasgow’da.


5. Gün: Glasgow- Göller Bölgesi- Windermere- Yorkshire

Sabah kahvaltısının ardından Bugün bir süre otoyolda seyahatimiz sürecek. Windermare Gölü çevresindeki dağların eşsiz görüntüleri, sahiller ve insana huzur veren en büyüğü 15 kilometrekare olmak üzere, irili ufaklı onlarca gölün bulunduğu bu doğal park, sunduğu eşsiz manzaralar ve temiz havası ile bizleri büyüler. Dünyanın en güzel yerlerinden olan İngiltere Göller Bölgesi bir tablo güzelliğindedir. Buradaki en büyük göl olan Windermare’de mola verip 1 saatlik tekne turuna katilacagiz. Öğleden sonra da yine İngiltere’nin en güzel bölgelerinden Yorkshire bölgesine gidecegiz. York gezimizi yaptıktan sonra odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. 


6. Gün: Yorkshire- Cambridge- Londra

Kahvaltı sonrası bugün turumuz için İngiltere’nin güney istikametinde yol alacagız. Yolumuz ilk önce ünlü üniversite sehri Cambridge’e düşecek. Cambridge şehrini geziyoruz. Kolejler, Great St.Mary’s Klisesi, Mathematical Bridge gezilecek yerlerden bazıları. Burada verecegimiz uzun mola sonrası Londra’ya hareket. Londra şehir turmuzda Big Ben, Westminster Abbey, Piccadilly, Trafalgar Meydanı, Buckingham Sarayı, Downing Street, Thread Needle Street, St. Paul Katedrali, Tower of London, Oxford Caddesi, Hyde Park, Regent’s göreceğimiz yerlerden bazıları. Otelimize yerleşme. Arzu eden konuklarımızla rehberimizle birlikte çevreyi tanımak Londra’nın gecesini yaşamak ve gezmek için otelden ayrılıyoruz. Geceleme otelimizde. 


7. Gün: Londra

Kahvaltıdan sonra arzu eden konuklarımızla birlikte yürüyerek Londra kültür turu yapıyoruz. Metro / otobüs kullanılarak yapılacak bu turda Londra’nın tarihi ve turistik yerleri görülecektir. Londra’nın kalbi sayılan Trafalgar Square’i ve İngiltere’nin en önemli sanat merkezi sayılan National Galeri gezilecektir. Dünyanın tüm ünlü ve başarılı ressamlarının orjinal tabloları ve daha bir çok tanınmış eser burada sergilenmektedir. Giriş ücretsiz. Öğleden sonra eşsiz yapılarıyla ünlü tarihi Covent Garden bölgesi; ünlü magaza Harold görülecektir. Dünyanın en büyük dönme dolabı London Eye‘ya binilecek ( Giriş ücreti yolculara aittir). Dünyanın en yüksek gözlem tekerleği olan London Eye’dan baktığınızda muazzam bir manzaraya şahit olacaksınız. London Eye’a yüksek teknoloji ürünü kapalı kapsülün içinde yapacağınız yolculuk 30 dakika sürecek ve sizi Thames Nehri’nin 135 m.yukarısına taşıyacak…Tur bitiminde Sherlock Holmes Pub’ı ziyaret ederek hoşça vakit geçirilebilir. Geceleme otelde


8. Gün: Londra- Oxford- Straford- Upon Avon- Chester

Kahvaltı sonrası rotamız Britanya’nin ilk universitesi Oxford istikametinde devam edecek. İngiltere’nin güneydoğu kısmında bulunan, dünya’nın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan, mimarisi, parkları ve kültürel yapısıyla beğeneceğinizi düşündüğümüz Oxford, Straford, Upon Avon gezisi yapılacaktır, Oxford İngiltere’nin eğitim merkezidir. Burada öncelikle popüler kolejleri, ardından geleneksel özellik taşıyan diploma törenlerinin yapıldığı merkez gezilecektir. Rehberimiz alışveriş için serbest zaman verecek…Oxford turumuzun ardından, İngiliz yazarlara ilham 
veren Cotswolds Bölgesi köylerine gidecegiz. Üniversite kenti Stratford’da hareket, Burası İngiltere’nin en turistik yerlerinden biri olup 16.yy özelliklerini taşır. Bir Roma yolunun Avon nehrini aştığı noktada kurulmuştur. Stratford yüzyıllar boyunca kırsal bir pazar kasabası olarak kaldıktan sonra, 18. yüzyılda Shakespeare'in doğum yeri olarak ün kazandı. Ünlü edebiyatçı William Shakespeare’in doğduğu ev, sahnelenmiş tiyatro eserlerinde kullanılmış olan zengin kostüm gardrobu ve Stratford’un capcanlı çarşısı görülecek yerler arasında sayılabilir. Nehir kıyısındaki Shakespeare Merkezi 1881'de açılan bir kütüphane ve sanat galerisiyle 1932'de açılan bir tiyatroyu içine alır. Shakespeare'in ve yaklaşık doğum tarihi olan 23 Nisan her yıl törenlerle kutlanır. Gene her yıl mart-ekim arasında Kraliyet Shakespeare Tiyatrosu'nda Shakespeare oyunları sergilenir. Son durağımız, gece konaklayacagimiz Chester olacak.


9. Gün: Chester- Galler- Dublin

Erken kahvaltı sonrasi Kuzey Galler’deki muhteşem yolculuğumuza başlıyoruz. Sırasıyla Llangollen, LLanberris ve Conwy kasabalarından geçerek Ingiliz Hükümdarlarının en büyük erkek çocuklarının Galler Prensi ünvanını aldıkları Caernarfon Kalesi/ kasabası ziyaretimiz olacak. Sonrasında Holy Head feribot limanina gidip Dublin’e geçecegiz. Dublin’e varır varmaz, Dublin şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Öncelikle Liffey Nehri’nin kuzey kıyılarını tanıyacağız; General Post Office, O’Connel Caddesi, Phoenix Parkı. Hemen ardından Georgian tarzıyla daha farklı bir edası olan nehrin güney kıyılarını gezeceğiz. Güneyde, şu anda Amerikan Koleji olan Oscar Wilde’ın evi, kaliteli mağazalarıyla Grafton Caddesi, Dracula’nın yazarı Bram Stoker’ın evi, 1592 yılında, I Elisabeth tarafından kurulan İrlanda’nın en eski üniversitesi Trinity College (bahçe girişi dahil) Dublin’in 1038 yılında, ahşaptan inşa edilmiş ilk kilisesi; Christchurch Katedrali  görülecek yerler arasındadır…Serbest zaman. Geceleme otelimizde

 


10. Gün: Dublin- Powerscourt Bahçeleri & Şelaleler

Sabah kahvaltısının ardından öğleden sonra saat 16:00’ya kadar sürecek olan Powerscourt Gardens ve Şelalesi turumuzu yapacağız. İrlanda’nin bahçesi olarak bilinen, Dublin’nin guneyinde, şehre yaklaşık 16 km uzaklıkta, nefis manzaralara, muhteşem kumsallara, görkemli tepelere ve dağlara ev sahipliği yapan bölgenin en güzel ve görkemli bahçelerinden biri ise “Powerscourt House and Gardens”. Powerscourt bahçeleri kendinizi doğa ile iç içe bulup bir yandan da geçmişe götürebileceğiniz eşsiz güzellikteler. Birbirinden güzel bahçelerin içinde, 1840’ta yapımı başlayan 100 isçinin 12 yılda bitirdiği Italian Garden (Italyan Bahçesi), Kuzey Amerika’dan gelen ağaçlarla oluşturulan “Tower Valley” vadisindeki Pepperpot Kulesi, görkemli Japon Bahçeleri, Triton Gölü’nün ortasındaki Roma’daki, Piazza Barberini’den esinleneerek yapılmış çeşmeler, Powerscourt Ailesi’nin zamanında besledikleri hayvanlarını gömdükleri evcil hayvan mezarlığı gezerken karşılaşacağınız dikkat çekici noktalar.  Dublin’e dönüş. Dublin'de  alışveriş için serbest zaman. Konaklama Dublin’de.


11. Gün: Dublin- İstanbul

Sabah edeceğimiz kahvaltıdan sonra serbest saat 12.00 ye kadar serbest zamanınız olacak. zaman.  Havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra THY'nın TK 1978 sefer sayılı uçuş ile 15.30'da İstanbul’a hareket ve 22.55’de İGA Havalimanı'na varış. Turumuzun sonu.

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • 3 Yıldızlı otellerde konaklama
 • Otelde alınan kahvaltılar
 • Otel – havaalanı transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Panoramik şehir turları
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Konaklama vergileri ve havaalanı vergileri
 • Tüm Ekstra Turlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Öğlen yemekleri
   

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  04, 18 Haziran • 01, 15 Temmuz • 06, 20 Ağustos • 10, 24 Eylül • 08, 22 Ekim
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  04.06.20213* Oteller599,00 €799,00 € --Taksitler »
  18.06.20213* Oteller599,00 €799,00 € --Taksitler »
  01.07.20213* Oteller599,00 €799,00 € --Taksitler »
  15.07.20213* Oteller599,00 €799,00 € --Taksitler »
  06.08.20213* Oteller599,00 €799,00 € --Taksitler »
  20.08.20213* Oteller599,00 €799,00 € --Taksitler »
  10.09.20213* Oteller599,00 €799,00 € --Taksitler »
  24.09.20213* Oteller599,00 €799,00 € --Taksitler »
  08.10.20213* Oteller599,00 €799,00 € --Taksitler »
  22.10.20213* Oteller599,00 €799,00 € --Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  Fiyatlar; Havayollarının 02.01.2020 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
  Uluslararası IATA ve HAVAYOLU kuralları gereği gidiş dönüş olarak alınan uçak biletlerinin; gidişinin kullanılamaması durumunda DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ kullanılamaz. Yeni bilet alınması zorunludur.
  Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, TATİLİNBURADA.COM ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
  Geziye, TATİLİNBURADA.COM rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
  Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden TATİLİNBURADA.COM sorumlu değildir.
  TATİLİNUBURADA.COM, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
  Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
  TATİLİNBURADA.COM, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
  Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
  Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
  Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
  Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden TATİLİNBURADA.COM ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde TATİLİNBURADA.COM herhangi bir sorumluluk taşımaz.
  Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, TATİLİ,NBURADA.COM geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
  Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

  2.İptal Şartları

  30 gün kalana kadar vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25'i kesilip geri kalanı iade edilir.
  30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50'si kesilip geri kalanı iade edilir.
  Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100'ünü Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
  Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
  İç hat uçak biletlerinin ödeme dönemleri yerel havayollarının belirlediği tarihler hükmünde olması sebebi ile, tur iptali durumunda iade edilecek olan tutardan iptal koşullarında belirlenen gün sınırlarından bağımsız şekilde iç hatlara yolcu için yapılan ödemeler iade edilmemektedir.Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.

  3.Vize Bilgileri